21.12.2012

Odwiedziny na Zielonym Wzgórzu czyli czytam Anię.

Przy całej sympatii do książek,jakoś nigdy nie udało mi się przeczytać wszystkich części Ani z Zielonego Wzgórza.Tym bardziej, ochoczo zdecydowałam się przystąpić, do akcji czytamy Anię, której autorką jest Agnieszka (klik). Jestem podwójnie zmotywowana,bo to moja pierwsza akcja tego typu. A oto zasady:

 1. Przystępując do wyzwania należy pobrać jeden z poniższych banerków i umieścić go na swoim blogu.
 2. Książki czytamy chronologicznie według wieku Ani Shirley, tj.:
 • Ania z Zielonego Wzgórza (listopad-grudzień 2012)
 • Ania z Avonlea (styczeń-luty 2013)
 • Ania na Uniwersytecie (marzec-kwiecień 2013)
 • Ania z Szumiących Topoli (maj-czerwiec 2013)
 • Wymarzony dom Ani (lipiec-sierpień 2013)
 • Ania ze Złotego Brzegu (wrzesień-październik 2013)
 • Dolina Tęczy (listopad-grudzień 2013)
 • Rilla ze Złotego Brzegu (styczeń-luty 2014)
 • Ania z Wyspy Księcia Edwarda lub Spełnione marzenia (marzec-kwiecień 2014)
 • Opowieści z Avonlea (maj-czerwiec 2014)
 • Pożegnanie z Avonlea (lipiec-sierpień 2014)
 1. Na przełomie poszczególnych miesięcy podanych w nawisach obok tytułów książek, umieszczamy na swoich blogach recenzje dotyczące danej części serii, zaznaczając jednocześnie, że wpis bierze udział w niniejszym wyzwaniu czytelniczym.
 2. Linki do wpisów z recenzjami wysyłamy na adresy mailowe autorek blogów: Co warto czytać? i Kraina Czytania (felicja79@wp.pl lub aga510@op.pl) bądź zamieszczamy na stronie FB [klik].
 3. Wszystkie zgłoszone recenzje zostaną zamieszczone na specjalnie założonym w tym celu blogu, który na razie jest w trakcie tworzenia [klik].
 4. Podsumowanie wyników wyzwania będzie ukazywać się na wyżej wymienionym blogu tuż po zakończeniu terminu przeznaczonego na przeczytanie każdej z książek serii.
 5. W miarę możliwości popularyzujemy niniejsze wyzwanie czytelnicze również na swoich blogach poprzez zamieszczenie na nich odpowiedniej notatki.
 6. Do wyzwania można przyłączyć się w każdej chwili, jednak recenzje podane po terminie przeznaczonym na przeczytanie danej części serii nie będą brane pod uwagę w podsumowaniu dwumiesięcznym, lecz dopiero w podsumowaniu końcowym. 
 7. Końcowe podsumowanie wyzwania ukaże się we wrześniu 2014 roku.


 Ps.Mam nadzieję,że się uda i nie chodzi tu o czytanie, bo Anię uwielbiam,ale o notki  związane z powyższym,bo jakby nie było początkujący ze mnie blogger,a inni wprawieni i pięknie piszący.
Ps. Awaria komputra zażegnana,więc niebawem coś świątecznego.                                                             { Missy ;-) }

6 komentarzy:

 1. zima jest najlepsza na czytanie tej serii. Niedawno kupiłam sobie stare wydania, takie jakie miałam z biblioteki wypożyczone, jeszcze z lat pięćdziesiątych, z pięknymi grafikami. Mam zdjęcia na swoim blogu, jeśli jesteś ciekawa

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj.Dzięki za odwiedziny,byłam u Ciebie i szukałam,ale nijak nie mogę znaleźć.Chyba ślepa doszczętnie jestem,a z chęcią bym oglądnęła.Ja aktualnie gromadzę stare wydania,a marzy mi się Ania z Avonlea na kredowym wydaniu bogato ilustrowane ;-/choć drogie i Święta z Anią bardzo trudno dostępne.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://notatkicoolturalne.blogspot.ie/2011/11/magia-ani-nadal-dziaa-juz-zawsze-bedzie.html
   Wpis pod tym linkiem.
   Anię z Zielonego Wzgórza mam tak wydaną, jak u Ciebie wisi w zakładkach. Inne były podobnie wydane, tylko inne kolory płótna. Uwielbiam je

   Usuń
  2. Byłam,oglądnęłam,tak jak przypuszczałam mamy te same tomy;-)Fajnie.Podkładki cudne.Sorki za błąd powyżej- chciałam napisać na kredowy papieże,a się chochlik wkradł.Ech nie wiem co te stare wydania książek mają,ale też je uwielbiam;-)

   Usuń
 3. Parę lat temu przeczytałam chyba wszystkie Anie.
  Piękne rybki na dole!
  Pozdrawiam i życzę wesołych świąt!

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam w swoich skromnych progach-proszę czuć się jak u siebie;-) Za życzenia dziękuję pięknie i ze swej strony życzę Magicznej gwiazdki w gronie rodzinnym i dożo dożo zdrowia.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń