16.02.2013

Dziś 2 w 1...

Wydana : Świat Książki 
Warszawa 2010r. 
Ilość stron: 111. 
Oprawa: miękka.    Dziś mały misze-masz lub jak 2w1,bo książeczki są "szczuplutkie"objętościowo;-) 

 Kiedy patrze, przez pryzmat czasu i tego jak ludzie żyli,bądź tego co się dzieje na świecie,doceniam fakt,że kraj w którym żyję to moja ojczyzna. Miejsce, w którym czuję się w miarę bezpiecznie i mogę cieszyć się wolnością słowa.
Niestety, o tym samym nie mógł pomyśleć,a nawet powiedzieć tytułowy bohater,a zarazem narrator książki Córka Agamemnona. 
Kraj, w którym przyszło mu żyć to totalitarna Albania,która jest wszechmocna i obezwładniająca swoim terrorem.Życie każdego człowieka, w tym kraju jest i dostosowywane do hierarchii partyjnej i jej potrzeb.Poświęcasz dla partii, całe swoje życie: czyny, myśli ,mowę,uczucia,a nawet miłość- Żyjesz.Jesteś, przeciw niej- Giniesz.
Pomimo,że główny bohater jest absolutnie przeciw ja kimkolwiek związkom,władza rozepchała się na dobre w jego życiu.Bezwiednie zmuszając go do utraty największej wartości- Miłości życia. Podsumowując : Książka smutna,trudna,lecz nienudna.                                     
 Wydana: Świat Książki 
 Warszawa 2010r. 
  Ilość stron: 117. 
 Oprawa: miękka. 


  Jak to jest kiedy życie daje nam w kość??? Wszyscy wiemy o tym doskonale.Marzymy wtedy,by zaszyć się w mysiej dziurze,polecieć w kosmos lub stać się niewidzialnym.Tak, dorosłość ma to do siebie,że kiedy już ją osiągniemy,marzymy by znowu stać się dzieckiem...
Pewnie niejedna z Nas stroiła się przed lustrem w sukienki mamy,zakładała za duże szpilki i krzywo malowała usta jej  ulubioną  pomadką;-) A kiedy już to mamy,na co dzień i wyciągnięcie ręki...Niejedna z nas oddałaby wiele za chwile które zostały w krainie dzieciństwa...
Takie chwile dopadły także trójkę bohaterów książki Ostatni raz.Na tę chwilę, mają po dziurki w nosie, dorosłości ze wszystkimi jej problemami i obowiązkami. A że nadarza się okazja i czwórka rodzeństwa spotyka się, by zatrzymać czas, oddać się beztroskim chwilom i poczuć znowu bratersko-siostrzaną bliskość i poszperać w zakamarkach dzieciństwa oddają się temu bez wahania, z dziką radością.Garance,Lola,Simon i Vincent "wykradają piękne chwile dorosłemu życiu."


                                                          { Missy }

1 komentarz:

  1. Obie książki wydają się interesujące, ale osobiście chciałabym przeczytać ,,Ostatni raz''. Jakoś bardziej tematycznie do mnie trafia.
    Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny.

    OdpowiedzUsuń