28.02.2013

Na literkę B...

Wydawnictwo: Libros. 
Warszawa 2003r. 
Oprawa: twarda lakierowana. 
Ilość stron: 444. 


 Pewnego pięknego dnia,zdumienie i nie dowierzanie u Thomasa Manna sięga zenitu.Kiedy na progu swej posiadłości-,której lata świetlne już dawno minęły- znajduje koszyk z płaczącym zawiniątkiem.
I tu zaczyna się piękna historia,bo otóż w zawiniątku leży wnuk Thomasa.Chłopiec przypomina kropka w kropkę przypomina swego ojca,a zarazem syna Thomasa Eddiego Manna.Który to nieszczęśliwie zginął w Wietnamie, będąc pilotem myśliwca.
Zaś matka samemu seniorowi rodu jest nieznana.Od tej chwili dotknięty samotnością i życiem w pojedynkę dziadek,uczy się relacji z drugim człowiekiem- swym małym wnuczkiem.
Od pierwszego karmienia rodzi się wielka i mocna wieź między obojgiem.Podczas takich chwil dziadek snuje opowieść o rodzie Mannów,o słynnym ojcu pilocie myśliwca,później zaś stara się przekazać wartości jakimi powinien wnuczek kierować się w swym życiu.
Pieczo łowicie pilnowany przez dziadka mały William Amos Mann IV-Billy wyrasta na chłopca, dla którego dziadek i jego opowieści są wartościami na całe życie.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz