02.08.2013

Bo nie ma pytań bez odpowiedzi...

Wydanie: Warszawa 2005r. 
Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co Agencja Wydawnicza. 
Ilość stron: 381. 
Oprawa: miękka. 


Wielu z nas każdego dnia zadaje setki pytań,bo kto pyta nie błądzi,jak mówi stare porzekadło.Zadajemy je swoim bliskim, i sobie samym.W każdym momencie swojego życia, w wielu różnych sytuacjach naszego życia.Pytania natury egzystencjalnej-życiowej, emocjonalnej- uczuciowej, duchowej- religijnej,społeczno-kulturowej. 

Bywa tak,że w życiu każdej osoby cisną się na usta pytania,których boimy się zadać, lub co gorsza nie chcemy uzyskać na nie odpowiedzi...Pytania głęboko skrywane,jak ubrania w starej szafie,bo gdybym zapytał/ła nic w mym życiu nie byłoby już takie jak przedtem.Pytania wzbudzają w nas ciekawość,chęć zdobycia informacji,lecz także mogą złościć,zawstydzać i oburzać. 

Z wdziękiem i bez wielkiego nadęcia, zadają je sobie dwie dobrze znane osoby,którym świat realny,a także medialny nie jest obcy.To Małgorzata Domagalik- redaktor poczytnego kobiecego miesięcznika- skądinąd mojego ulubionego,oraz pisarz książek dla kobiet i o kobietach J.L.Wiśniewski. 
 Zadają sobie pytania przez 188 dni i nocy.Cóż z takich pytań może wyjść? Znajomość między dwojgiem sobie ludzi,a i dobra książka przy której czytelnik miło,a przede wszystkim interesująco może także podzielić sobie czas na 188dni lub nocy:-)Przynajmniej ja tak robiłam. 

Książka przybliża nam obraz,tego jak na wiele życiowych spraw zapatrują się dwie znane osobistości. 
Dowiemy się między innymi jak kochają zwierzeta i czy mucha owocówka lub ośmiornica mogą mieć lepszy lub dłuższy orgazm niż ludzie.Czy kobieta,która ma zmarszczki to już nie kobieta,a tę która usunęła ciążę społeczeństwo ma prawo określać mianem indywiduum.O tym gdzie w związkach miłość się kończy,a gdzie zaczyna i czy każde uczucie trwa wiecznie...??? 

To nic innego,jak 188 dni i nocy rozmów między kobietom i mężczyzną o tym czy patrzą na świat w tym samym kierunku,i czy to w ogóle jest  możliwe.O tym co nas kobiet i mężczyzn łączy,a co dzieli.I czy idealny związek to w ogóle istnieje??? Rozmowy o rzeczach ważnych,smutnych,zadziwiających i sentymentalnych.To rozmowy o czasach minionych,o tym co tu i teraz ,a także o tym co świat nam może zaoferować,a My jemu.
 
                                       
                                                                                      { Missy } 


 

5 komentarzy:

 1. Jakoś mnie nie ciągnie do tego typu publikacji. Nie lubię za bardzo formy wywiadu, ale jeżeli jest poprowadzony dobrze(lub wkradają się dowcipy tudzież jakieś inne, śmieszne anegdotki) to wtedy jest całkiem przyjemnie. Z Twojej opinii wnioskuję, że ich rozmowy są dość ciekawe. Zachęciłaś mnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja Ci Basiu mimo to polecam,bo można się i uśmiechnąć,popaść w refleksję i podumać,tak że nie rozczarujesz się.Pozdrawiam.

   Usuń
 2. Słyszałam o tej książce, ale póki co jest na mojej liście:) Bardzo lubię wywiady pani Domagalik więc chętnie przeczytam. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Polecam,polecam ja także lubię wywiady Pani Małgosi,a miesięcznik "Pani " jest moim ulubionym;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Witaj!
  Nominowałam Cię do Liebster Blog Award. Zapraszam do zabawy :)
  Info na moim blogu:
  http://czytanie-mojapasja.blogspot.com/2013/08/liebster-blog-award.html

  OdpowiedzUsuń