04.04.2016

Sex, drugs and...

                                                  
Wydawnictwo: Akurat.
Wydanie: Warszawa 2016 r.
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami.
Ilość stron: 590.

I chciałoby się rzec and rock and roll, ale to nie te czasy i nie ta bajka. To historia z cyklu ich dwóch i dziewczyna, tak to się właśnie zaczyna. W tej książce nie znajdziemy nic, co mogłoby pachnieć tanim romansem, bo to powieść z gatunku new aduldts, a jak wiadomo, jeśli młodość, to życie pędzi bez trzymanki, a krew huczy i uderza do głowy.

Rzecz ma się tak. Dwóch młodych przyjaciół, co to znają się, jak łyse konie. Jeden drugiemu bratem gotów w ogień wskoczyć bez zastanowienia. Przyjaźń na gruncie takim, co do grobowej deski. Pewnie byłoby tak nadal, gdyby nie pojawienie się na szkolnym dziedzińcu Amber Moretti. Dziewczyny pięknej, zbuntowanej, o głębokim spojrzeniu niczym studnia skrywająca mroczną przeszłość. Czytający tę notkę stwierdzi, tak, ale to już było, jakich wątek dotychczas wiele w książkach dla młodzieży. Zwykła powieść dla młodzieży, okraszona nutą sex-u i pikanterii.

Otóż nic z tych rzeczy. Jak dotąd, daleka byłam od wyrażania opinii własnej na temat literatury erotycznej. Dla tej książki zrobiłam wyjątek. Dlaczego??? Bo młodzi, piękni, zbuntowani, łatwym życiem nieskalani. Ponadto, na szali waży się długoletnia przyjaźń, miłość, a nade wszystko nieokiełznana żądza rozpalająca zmysły i ciało. W tej opowieści zdrowy rozsądek toczy bój z sercem, które rozdarte bólem życia nie wie, czy się zatrzasnąć, czy pławić w miłości chwale.

Hmm, miłość dla biednej Amber, to uczucie odległe, jak Antarktyda. W dzieciństwie jej nie zaznała, w wieku nastoletnim kojarzyła jej się z sexem, teraz broni się przed nią rekami i nogami, a jej mroczna przeszłość rzuciła klucz do serca w piasek, nie pozwalając poczuć czym jest bliskość drugiej osoby. Osoby równie poranionej przez przeszłość, jak ona sama. Osoby, a może nawet dwóch osób...
Jak dotąd dla niej miłość to sex, a sex, to miłość i towarzyszące temu przedmiotowe traktowanie..., lecz pewnego dnia owo uczucie upomina się o nią ze zdwojoną siłą, bo chyba razy dwa i nic już nie jest takie jak kiedyś, a tym bardziej takie jak być powinno... Czy dwóch przyjaciół i piękna miłość w postaci Amber będą robić sobie z tego powodu wyrzuty??? Chyba nie..., bo ich życiowe losy nie są pisane piórem rozpieszczonej młodzieży z dobrego domu...

Jeśli chcecie uwikłać się w ciekawy splot znajomości i mocną jazdę bez trzymanki niczym rollercoaster, zapraszam do lektury. Ja ze swojej strony mogę tylko cicho i nieśmiało szepnąć, że z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg tej historii ; -)

                                                                               Missy...

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję: Wydawnictwu Akurat oraz agencji Business & Culture.

1 komentarz:

  1. Ja ostatnio czytałam Collide i Pulse autorki i jestem zdania by dać szansę Amber ;)


    Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do siebie ;)
    http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń