05.06.2017

Podróż do świata "Omnium"...

                                   

Wydawnictwo: Muza: SA. 
Wydanie: Warszawa:: 2017r. 
Liczba stron: 448. 
Oprawa; Miękka. 

Czym jest dla mnie "Omnium"? To nie tylko piękna powieść, to powrót do dobrze znanych tych mniej i bardziej lubianych bohaterów z " Czasu Beboka".

To powrót do Polski i Krakowa lat 50, którzy jeszcze czują na sobie odech socjalistycznego tchnienia. Ponowne wkroczenie do świata głównego bohatera Adama, ktory jeszcze nieświadomie, ale za to bardzo dzielnie mierzy się z trudnym czasem nastoletnim, bacznie przyglądając się trudnym relacjom i całą gamą nieporozumień, które składają się na skomplikowany dorosły świat. Świat głęboko skrywanych pretensji i uczuć tych dawno już wygasłych, a także tych głęboko skrywanych, które mogą zakwitnąć ponownie młodzieńczą miłością.

"Omnium" to także powrót do kosmicznych wojaży, gdzie dwóch astronautów z " magicznym wujkiem" na czele pilnują, by świat, sprawy kraju, relacje dorosłych, oraz male i wielkie troski świata dziecięcego podążali właściwym środkiem spirali światła. A nade wszystko to powrót do spracowanych rąk dziadków, którzy każde niepowodzenie osłodzą troską i ciepłym strudlem.

Realizm magiczny siermiężnych czasówi i ciepło bijące z ogrodu dziadków, to co najbardziej zachwyca mnie w ksiązkach R.A. Antoniusa. To także niezliczona ilość podróży nie tylko tych kosmicznycha, ale także tych, które znamy już tylko z opowieści dziadków. To podróż do dziecięcego świata, do świata uczuć emocji i wrażeń, z którym borykamy się my dorośli świata przepełnionego oczekiwaniem... Dla mnie samej podróż ta miała nieskonczenie wiele wymiarów. Nie tylko jako czytelnika, ale także jako osoby niepełnosprawnej...Odbyłam ich wiele i podążyłam właściwym środkiem spirali światła czego i wam życzę.

"Bo Omnium to najpiękniejsza bajka Wszechświata."s. 303.  


Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu MUZA SA.
  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz